6 miesiecy po ciązy i...brak miesiączki

Witam! pisze w nadziei ze ktos mi pomoze,jestem szosty miesiac po porodzie,karmie piersia i wiem ze miesiaczki sa nieregularne ale kilka razy uprawialismy sex z moim partnerem z prezerwatywa,i miesiaczka zniknela. przez dwa miesiace byla juz regularnie a teraz od stycznia nic...bardzo prosze o odpowiedz,czy to nadal jest przyczyna karmienia piersia choc juz nie tak czestego?
W trakcie karmienia piersią może nie mieć miesiączki nawet do 12 miesięcy od porodu. Czasami zdarzają się nieregularne krwawienia, także dłuższe przerwy. Fakt braku miesiączki w trakcie laktacji nie daje pewności braku owulacji. Oczywiście zawsze należy przy watpliwościach wykluczyć ciążę. Sławek Warzęchowski


bardzo dziekuje Panie doktorze,nie ukrywam ze jest to dla mnie dobra wiadomosc.Oczywiscie wyklucze ciaze,jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.
Chcialabym jeszcze zapytac jakie sa najbezpieczniejsze srodki antykoncepcyjne, ktore mozna stosowac podczas karmienia. Dziekuje i pozdrawiam.
W trakcie laktacji mozna stosować: tabletkę antykoncepcyjną Cerazette, 3- miesięczny zastrzyk Depo-Provera ( szczegóły w wątku ANTYKONCEPCJA) lub można założyć wkładkę wewnątrzmaciczną. Wybór metody zależy od czasu planowanego karmienia, czasu do następnej ciąży i własnych preferencji. Nie ma najlepszej - wszystko jest indywidualne u każdej z kobiet. Sławek Warzęchowski

Więcej informacji znajdziesz na